خدمات کلینیک دکتر کوثر هدایت

متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر
کاشت ابرو - دکتر کوثر هدایت

کاشت ابرو

یکی از راه حل هایی که باعث می شود ابروهایتان همانند گذشته کشیده و پر پشت باشد کاشت ابرو است اصول و قواعد و قوانین کاشت ابرو همانند کاشت مو می باشد با این تفاوت که در کاشت ابرو به دلیل اینکه شرایط حساس تر بوده نیاز به دقت و ظرافت های بالایی می باشد به طور کلی اگر بخواهیم کاشت ابرو را تعریف کنیم باید بگوییم که کاشت ابرو یا همان پیوند ابرو به فرآیندی گفته می شود که طی آن ابتدا موها را از کناره های گوش یا پشت سر (به دلیل اینکه موهای کناره گوش نازک تر و شبیه به موهای ابرو می باشد) برداشت می کنند و در زیر میکروسکوپ موها تک تک جدا می شوند و با دقت و ظرافت در امتداد ابرو های فرد کاشت می شوند. همانطور که گفته شد اصول و قواعد کاشت ابرو همانند کاشت مو می باشد یعنی پس از چند روز موهای ابروی کاشته شده ریزش پیدا می کنند و حدود 3 ماه موهای جدید ابرو جوانه زده و در نهایت در طول 9 ماه پس از کاشت ابرو موهای ابرو کامل در آمده و تکمیل می شود.
دکتر کوثر هدایت
کاشت مو - دکتر کوثر هدایت

کاشت مو

کاشت مو در این کلینیک ها به 3 روش اصلی انجام می شود:
 • FUT (برداشت فلپ از پشت سر)
 • FIT (برداشت گرافت های فولیکولی با میکروموتور مخصوص)
 • به صورت ترکیبی (ترکیب دو روش اول)
در عمل FUT، تکه‌ باریکی از پوست توسط پزشک متخصص قسمت پرپشت‌تر که معمولا پشت سر است برداشته می شود، زیرنظر تیم تخصصی تک تک و بدون آسیب به ریشه جدا می شوند و به قسمت‌های بدون مو یا کم مو پیوند می‌زند یا گرافت می‌کند. از حدود 2 هفته بعد از کاشت مو، ریزش ساقه های مو شروع می شود و کم کم بعد از حدود 3 ماه رویش مجدد بارز می شود. نتیجه نهایی کاشت مو بعد از حدود 9 ماه دیده می شود. اگر پیوند و کاشت واحدهای فولیکولی به‌درستی انجام شود، موهای کاشته‌شده در ناحیه‌ی موردنظر به‌طور طبیعی رشد می‌کنند، دائمی هستند، حالت داده می‌شوند، به مراقبت خاصی نیاز ندارند و نمی‌ریزند. عمل کاشت مو را در قسمت‌های مختلف مثل موی سر، ابرو و ریش هم می‌توان انجام داد.
دکتر کوثر هدایت
مزوتراپی - دکتر کوثر هدایت

مزوتراپی

مزو تراپي چيست و عملکرد آن چگونه است؟
روشی است كه در آن ويتامين ها، مواد معدنی، آنتی اكسيدان ها و ديگر مواد مورد نياز پوست بصورت مستقيم تزریق می شوند. مزوتراپی بر حسب ماده تزریقی انواع مختلفی دارد:
 • مزوتراپی جهت کمک به توقف ریزش مو و رویش مجدد مو Hair growthing
 • مزوتراپی جهت رفع لک های صورت Lightening
 • مزوتراپی جهت رفع چروک و تیرگی دور چشم Eye Contour
 • مزوتراپی جهت کلاژن سازی و لیفت صورت و رفع چروک های سطحی Lifting & Antiage
تزريق آنتي اكسيدان ها و ويتامين ها وآمينواسيدها به صورت مستقيم به پوست باعث افزايش عملكرد فيبروپلاست ها و در نتيجه سبب ساختن كلاژن بیشتر و رفع مشكلات پوستی میشود.
دکتر کوثر هدایت
تزریق چربی - دکتر کوثر هدایت

تزریق چربی

روند پیری با کاهش ضخامت پوست و کاهش الاستیسیته پوست بدنبال کاهش کلاژن و هیالورونیک اسید و الاستین موجود در پوست صورت میگیرد کم کم بافت زیر پو‌ستی کاهش یافته و چروکها در نواحی مختلف صورت پدیدار میشوند این چروک ها می تواند در نواحی از جمله روی پلک ها، اطراف چشم، گونه و شقیقه ها رخ دهد. تا زمانی که این چروک ها عمیق نشده باشند، می‌توان در برخی از نواحی مشکل را تا حدودی با بوتاکس حل کرد، اما زمانی که چروک ها تبدیل به چین شده یا به اصطلاح علمی آتروفی چربی هیپودرم اتفاق می‌افتد، دیگر از بوتاکس کاری برنمی آید و باید به تزریق فیلرها رو آورد که از جمله بهترین پرکننده ها، تزریق چربی است؛ چرا که در این روش قسمتی از چربی بدن خود فرد برداشته شده و بعد از آماده سازی جهت ترمیم قسمت دیگری از بدن تزریق می شود. در واقع چربی نوعی حجم دهنده طبیعی است که کاربرد های زیادی در طب و زیبایی دارد.
دکتر کوثر هدایت
به غیر از برطرف کردن چروک های عمیق می توان از این روش در سایر بخش های دیگر جوان سازی نیز استفاده کرد از جمله:
 • پر کردن مناطق لاغر فرو رفته صورت مثل گونه و زیر چشم
 • برجسته سازی گونه ها و چانه
 • پر کردن اسکار یا جای زخم فرورفته و سوختگی ها
 • جوان سازی دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
 • رفع غیر قرینگی های صورت و بدن از جمله بافت سینه ها
بهترین محل هایی که می توان چربی را برداشت کرد در افراد مختلف متفاوت است و منطقه ای مناسب است که چربی آن با رژیم غذایی کم نمی شود. برای این منظور نواحی ران ها، پهلوها، کنار زانو چربی مقاوم تری دارند و اغلب از این مناطق استفاده می شود. عمل تزریق چربی حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد و اغلب بیماران به راحتی و بدون احساس درد این عمل را انجام می دهند. همچنین انجام تزریق چربی نیاز به بیهوشی ندارد.
تزریق چربی - دکتر کوثر هدایت

مزیت های روش تزریق چربی:

چون چربی از بدن خود فرد گرفته می شود؛ بنابراین احتمال بروز واکنش آلرژی وجود ندارد و شخص تقریبا تحت هیچ شرایطی دچار عارضه پس زدگی نمیشود؛ همچنین دوام و ماندگاری این روش بسیار بالا بوده و امکان جابجایی و حرکت در زیر پوست ندارد.

عوارض تزریق چربی چیست؟

معمولا یک الی دو هفته تورم در ناحیه تزریق شده وجود دارد. گاه ادم، کبودی، نامنظمی و حتی گاهی تجمع کوچکی از چربی اتفاق می‌افتد که اکثر این عوارض بدون اقدام خاصی از بین می رود. ترشح سرم از محل برداشت چربی اغلب 1 تا 2 روز بعد از عمل ممکن است رخ دهد.
دکتر کوثر هدایت
تزریق ژل (فیلر) - دکتر کوثر هدایت

تزریق ژل (فیلر)

تزریق ژل های پرکننده در مردان و زنان می تواند یک روش مناسب برای مبارزه با علائم بالارفتن سن باشد. پس از تزریق ژل امکان مشاهده نتایج سریع برای بیمار وجود دارد؛ به طوری که در همان لحظه تزریق بیمار با رضایت اتاق عمل را ترک می کند. در حالی که برای دیدن نتیجه اعمال جراحی خطرناک زیبایی بایستی ماه ها صبر کرد ضمن اینکه تزریق ژل امکان تکرار و تصحیح مشکلات باقی مانده را برای دفعات متعدد دارد، اما عمل های جراحی زیبایی امکان تکرار را ندارند و تکرار آنها نیز لزوما موجب ایجاد نتیجه مورد انتظار نخواهد شد. در مورد تزریق ژل انتخاب نوع فیلر بسیار مهم است. متاسفانه با افزایش قیمت فیلرهای مرغوب، بسیاری از افراد از ژل هایی استفاده می کنند که دارای مجوز نمی باشند؛ بنابراین بلافاصله یا حتی گاهی بعد از سالها دچار عوارض جبران ناپذیری از این تزریق می شوند مانند خطرات سیاه شدن لب ها و بینی، حرکت و جابه جایی ژلها، عفونت و حتی خطر کوری. در این مرکز همواره فقط و فقط از فیلر و بوتاکس هایی استفاده می شود که علاوه بر مجوز وزارت بهداشت و درمان ایران، FDA-approved هستند و مجوز سازمان غذا و دارو آمریکا را دارند و سالهاست در دنیا بدون بروز عارضه ای تزریق می شوند.
از تزریق ژل در موارد زیر استفاده می کنند:

ژل لب

ژل چانه

ژل گونه

رفع نقایص بینی

دکتر کوثر هدایت
تزریق بوتاکس - دکتر کوثر هدایت

تزریق بوتاکس

از تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک قسمت‌ های فوقانی صورت مانند اطراف چشم، پیشانی، خط اخم و قسمت تحتانی صورت مانند اطراف لب و خطوط گردن استفاده می شود. این تزریق در این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است ولی باید حتماً تحت نظر پزشک متخصص صورت بگیرد تا هم دوز مصرف ماده مورد استفاده، دوز ایمنی باشد و هم از مواد باکیفیت و استاندارد استفاده شود. تزریق در آرایشگاه‌ ها یا توسط افراد غیر متخصص، می ‌تواند فلج بیش از حد عضلات ناحیه مورد نظر، عفونت، پارگی رگ‌ ها، خون ‌مردگی یا عوارض بسیار زیاد دیگری را برای بیمار در پی داشته باشد حتی ناراحتی های تنفسی و مرگ ولی در صورتی که از بوتاکس های مطمئن استفاده شود، از ایمن ترین عمل های زیبایی هستند. در این مرکز فقط از بوتاکس Dysport ساخت کشور انگلستان، Nevronox ساخت کشور کره جنوبی و Massport از ساخت کشور ایران استفاده می‌شود که هر سه مورد دارای مجوز وزارت بهداشت و درمان هستند و دو نوع اول که سال هاست در دنیا تزریق می شوند و مطالعات گسترده‌ای روی آنها انجام شده، بسیار ایمن هستند؛ به طوری که تاکنون حتی یک مورد واکنش حساسیت آنافیلاکسی از آنها گزارش نشده است.
دکتر کوثر هدایت
پی ار پی (PRP) - دکتر کوثر هدایت

پی ار پی (PRP)

آشنایی با روش درمانی پی آر پی (PRP)
پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی) یک روش درمانی است که از فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی متعلق به بدن خود فرد که از پلاکت ها استخراج شده اند برای درمان استفاده می‌کند. ما با بهره‌گیری از تجهیزات پزشکی پیشرفته و تلفیق آن با تجربه و تخصص بالای پزشکانمان، روش پی آر پی را با بالاترین کیفیت برای شما انجام می‌دهیم، این بهترین فرصت برای شماست تا امکان رشد مجدد موهای خود را فراهم کنید. روش پی آر پی (PRP) یک روش بسیار مؤثر در درمان طاسی و نیز کمک به پرپشت شدن موها می باشد. همچنین برای جوان سازی پوست صورت و دست و رفع تیرگی دور چشم هم استفاده می شود. در عمل PRP ابتدا خون بیمار گرفته می شود و با ماده مخصوص activator و توسط دستگاه سانتریفیوژ آماده‌سازی شده و مجدد بخش مفید آن به بیمار تزریق می‌شود. این عمل نیاز به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی کاملا قابل انجام است.
دکتر کوثر هدایت
میکرودرم و پاکسازی - دکتر کوثر هدایت

میکرودرم و پاکسازی

میکرودرم ابریژن روش کاملا بی عارضه ایی است که جهت پاکسازی پوست استفاده می شود. در این روش پوست در معرض پودر اکسید آلومینیوم قرار می گیرد که با داشتن کریستال های ریز باعث می شود بافت مرده و سلول های شاخی پوست از بین برود، منافذ پوست کوچک شده، پوست تا حدی شفاف تر شود، جوش های سر سیاه از بین رفته و حتی در درمان آکنه و جذب بهتر داروهای موضعی نقش بسزایی دارد.
دکتر کوثر هدایت
میکرونیدلینگ - دکتر کوثر هدایت

میکرونیدلینگ

یکی از روش های جوان سازی پوست است که اساس علمی آن ایجاد جراحت های بسیار ریز با تعداد بسیار بالا در پوست است که به دلیل آزاد سازی فاکتورهای رشد پلاکتی و افزایش خون رسانی پوست موجب افزایش قابل توجه کلاژن و الاستین می شود و اسکارها را بهبود می بخشد. پوست بیمار شفاف تر می شود و تا حدی منجر به لیفت صورت می گردد.
در این روش می‌توان از مواد مزوتراپی هم استفاده کرد تا نتیجه درمان را چند برابر شود. انجام میکرونیدلینگ با بی حسی موضعی است و استفاده از سوزن های مناسب در انجام آن نقش مهمی دارد. این مرکز از دستگاه آمیای آلمانی استفاده می‌ کند که علاوه بر اینکه سوزان های استیل فاقد رنگ دارد، در عمق های تنظیم شده وارد سطح پوست می شود و انتهای سوزن ها مانع از ورود بافت اجزای روی پوست شده و احتمال انتقال بیماری های ویروسی پوست را به صفر می رساند
دکتر کوثر هدایت

لیزر کیوسوئیچ

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ Qswitch Neosys :
لیزر کیوسوئیچ - دکتر کوثر هدایت
پاک کردن تاتو و خالکوبی صورت و بدن
حذف لکهای پوستی و کبودی، لکه های قهوه ای
حذف خال و کک و مک پوست بدن و صورت
درمان برخی خال های مادر زادی بدن و صورت
دکتر کوثر هدایت
لیزر CO2 فرکشنال - دکتر کوثر هدایت

لیزر CO2 فرکشنال

لیزر CO2 فرکشنال روشی موثر برای درمان اسکار آکنه‌های عمقی‌تر است. تکنولوژی جدید فرکشنال تنها بخشی از پوست که مد نظر درمانگر است را تحت تابش قرار می‌دهد، بدون آنکه به پوست سالم اطراف اسکار آکنه آسیبی برساند. این قابلیت لیزر CO2 فرکشنال منجر به ترمیم سریع پوست می‌شود و آسیب پوست را به حداقل می‌رساند و یکی از راه‌های جوان سازی پوست نیز می باشد علاوه بر اسکار آکنه در درمان اسکارهای جراحی قدیمی و خطوط استوایی شکمی نیز موثر است به دنبال این لیزر تا یک هفته باید درمانهای ترمیم کننده و کرم ضدآفتاب استفاده شود. بهتر است این لیزر در فصل پاییز و زمستان انجام شود.
دکتر کوثر هدایت
RF Fractional یا "آر اف" سوزنی - دکتر کوثر هدایت

RF Fractional یا "آر اف" سوزنی

آر اف فرکشنال نوعی میکرونیدلینگ است که در آن از امواج رادیو فرکانسی استفاده می شود. در این تکنولوژی با ترکیبی از دو مکانیسم لایه برداری فرکشنال در سطح اپیدرم و رساندن امواج گرمایی کنترل شده از طریق میکرونیدل یا سوزن های بسیار ظریف در سطوح مختلف درم (لایه های عمقی پوست) باعث تحریک کلاژن سازی می شود و بیشترین جوان سازی را با آن می توان به دست آورد.
در ضمن در از بین بردن چروک های ریز و سطحی و برخی ناهمواری های پوست از جمله درمان اسکار آکنه موثر است و در بستن منافذ باز صورت از موثر ترین روش های درمان است و باعث روشن تر شدن پوست بیماران می شود.
آر اف سوزنی کلاژن سازی را نیز برای مدت طولانی فعال می کند. از طرفی سوزن های کوچک وارد شده به پوست با روش آر اف فرکشنال، امواج حرارتی را به عمق درم و در سطوح مختلف درم در محل قرارگیری کلاژن ها رسانده و باعث تکثیر و بازسازی طولانی مدت آنها و افزایش قوام پوست می شود. این روش ترکیبی اثر خود را بر روی تمامی لایه ها و سطوح پوست گذاشته لذا روش درمانی بسیار موثری محسوب می شود.
انجام آر اف فرکشنال بعد از استفاده از کرم بی حسی درد چندانی ندارد. به دنبال انجام آن حدود ۴ تا ۵ روز صورت بیمار قرمز است و التهاب دارد که در این مدت باید مرتب از کرم های ترمیم کننده و ضد آفتاب استفاده شود. اثرات مثبت آر اف فرکشنال بعد از یک ماه شروع می‌شود و تا مدت ها ادامه دارد. در این مرکز از دستگاه آراف فرکشنال اینتراسل استفاده می شود که سوزن های آن به دلیل دارا بودن روکش طلا رسانای بسیار خوبی برای امواج رادیوفرکوئنسی هستند اگر چه هزینه سوزن‌های مصرفی بالا می باشد ولی کارایی بسیار مناسبی دارند.
دکتر کوثر هدایت
بلفارو پلاستی یا جراحی پلک - دکتر کوثر هدایت

بلفارو پلاستی یا جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک می باشد که جهت رفع شلی و افتادگی پوست، برداشتن بالشتک های چربی کناره های داخلی و خارجی پلک فوقانی و پلک تحتانی انجام می شود.
تغییرات ناشی از بالارفتن سن در پلک ها سبب می شود که با افتادن پلک ها، چهره حالتی خسته، غمگین و خواب آلود داشته باشد و حتی برخی بیماران در مطالعه در ساعات انتهایی روز دچار مشکل می شوند و بلفاروپلاستی این مشکلات را تا حد زیادی رفع می کند.
جراحی بلفاروپلاستی ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر روش ها مانند لیفت ابرو، صورت یا تزریق بوتاکس انجام شود و به چهره حالتی جوان تر و شاداب تر می بخشد.
عمل جراحی بلفاروپلاستی بدون نیاز به بیهوشی با بی حسی موضعی قابل انجام است. کبودی و تورم در یک هفته بعد از عمل ممکن است در اطراف چشم ها رخ دهد. اغلب محل جراحی تا چند ماه بعد از جراحی رفع می شود.
دکتر کوثر هدایت
کرایوتراپی (یا سرما درمانی) - دکتر کوثر هدایت

کرایوتراپی (یا سرما درمانی)

یک روش درمانی خاص است که در آن با استفاده از گاز نیتروژن مایع ضایعات پوستی،چ تحت انجماد قرار می‌گیرند. ممکن است انجماد مناسب‌ترین راه درمان برای انواع مختلفی از ضایعات پوستی باشد. این روش نسبتاً ارزان، ایمن و قابل‌اعتماد است. با این ‌حال، مهم است که ضایعه پوستی به ‌طور دقیق تشخیص داده‌ شده باشد. در درمان زگیل های پوستی و تناسلی خط اول درمان کرایوتراپی به فریز می باشد علاوه بر آن در درمان برخی ضایعات آفتابی و حتی تومورهای پوستی هم استفاده می ‌شود.
دکتر کوثر هدایت
لیزر الکساندرایت - دکتر کوثر هدایت

لیزر الکساندرایت

بهترین و موثرترین روش حذف موهای زائد است که دقیقا فولیکول مو را هدف می گیرد. هنگام استفاده از لیزر الکساندرایت در یک زمان بسیار کوتاه، نور لیزر با شدت بالا به پوست می تابد و به طور همزمان ده ها فولیکول مو را تخریب میکند، اغلب موهای تخریب شده از سطح پوست پاک می شوند و مابقی موها در عرض یکی دو هفته، خود به خود ریزش پیدا می کنند.
پس از ۴ تا ۶ جلسه لیزر در بیش از ۹۰ درصد افراد پاسخ دهی مناسب دیده می شود. در تعداد ۱۰ درصد بیماران ممکن است تعداد جلسات بیشتری لازم باشد که این افراد اغلب بیمارانی با زمینه اختلالات هورمونی، پرمویی خانوادگی یا کیست تخمدانی هستند. لیزر الکساندرایت موجود در این مراکز ساخت کشور آمریکا و شرکت کاندلا (Candelu) می باشد که در سال گذشته در دنیا بهترین لیزر در زمینه حذف موی زائد شناخته شده است. این دستگاه علاوه بر لیزر الکساندرایت، لیزر ان دیاگ (Nd-Yag) هم دارند که برای پوست های تیره و برنز قابل استفاده است.
این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده مخصوص جهت جلوگیری از سوزش پوست می باشد .لیزر درمانی با دستگاه الکساندرایت کمترین درد و بیشترین بازدهی را دارد.
دکتر کوثر هدایت
هایفوتراپی - دکتر کوثر هدایت

هایفوتراپی

هایفو به معنای امواج اولتراسوند با فرکانس بالاست. در این روش با استفاده از امواج سونوگرافی برای منقبض کردن لایه عضلانی صورت (Smas) و تحریک رشد کلاژن جدید به منظور ایجاد یک لیفت طبیعی، بدون عمل جراحی و نقاهت پس از عمل استفاده می‌شود.
الیاف کلاژن به استحکام ساختارهای مختلف بدن کمک می‌کند و همچنین از جذب شدن و تحلیل رفتن ساختارهایی مانند پوست جلوگیری می‌کند. با کاهش کلاژن، پوست حالت ارتجاعی طبیعی، سفتی و استحکام خود را از دست می‌دهد و دچار خطوط ریز، چین و چروک و افتادگی می‌شود.
در روش هایفو با استفاده از امواج فراصوت، بافت پوست انرژی گرمای را دریافت کرده و منقبض شده و این موجب سفت شدن فوری آن می‌گردد.این نتایج با گذشت زمان سبب لیفت و رفع افتادگی قابل توجه پوست می‌شود. پس از هایفوتراپی، اثرات آن همچنان ادامه دارد و موجب افزایش رشد پروتئین کلاژن جدید و تشکیل ساختار مستحکم پوست خواهد شد. اثرات نهایی هایفو بعد از 4 ماه قابل رویت است. انجام هایفوتراپی اغلب بدون درد است و هیچ زخم و قرمزی در بر ندارد.
مزیت روش هایفو نسبت به سایر روش های لیفتینگ صورت
هایفو روشی کاملا موثر، ایمن و تایید شده حتی توسط سازمان غذا- داروی آمریکا (FDA) در درمان افتادگی پوست است اما کاملا غیرتهاجمی بوده و کوچکترین آسیبی به سطح پوست نمی زند. برخلاف روش های جراحی و لیزر، بعد از انجام هایفو شواهدی از برش، بخیه، کبودی، قرمزی، زخم و التهاب بر روی پوست دیده نمی شود و فرد به راحتی می تواند کارهای معمول روزمره خود را ادامه دهد و نیاز به استراحت و نقاهت خاصی نیست.
دومین نکته این که انجام تنها یک جلسه هایفو باعث بروز بهبودی به مدت یک تا سه سال می گردد و برخلاف روش های لیزری نیاز به تکرار ماهانه چندین جلسه نیست. ناگفته نماند چون پوست بافتی زنده و پویا هست بعد از هر روش جوانسازی، روند تغییرات سنی ادامه می یابد و عملا هیچ روشی اثری دایمی ندارد اما اثر هایفو با یک جلسه درمان تا مدتی طولانی به ویژه در صورت رعایت اصول نگهداری پوست باقی می ماند.
از نظر اقتصادی در مقایسه با روش های جراحی، انجام هایفو کم هزینه تر می باشد. موارد استفاده از هایفو بالا کشیدن ابروها، رفع افتادگی پلک، رفع چین و چروک اطراف چشم، درمان تیرگی و سیاهی دور چشم، لیفت گونه ها، لیفت چانه، رفع خط خنده، از بین بردن خط اخم، رفع غبغب، لیفت صورت، لیفت گردن، لیفت پیشانی، درمان منافذ باز پوست، زاویه دار کردن فک و ... هستند.
دکتر کوثر هدایت

کلینیک تخصصی صاحب کوثر
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به دکتر کوثر هدایت میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]